Top 5 Atrakcji na Zanzibarze

Jedziesz na Zanzibar, ale nie wiesz co chciałbyś robić na wyspie? Zastanawiasz się jakie atrakcje na Zanzibarze na Ciebie czekają? A może dopiero zastanawiasz się nad tym kierunkiem i chciałbyś dowiedzieć się więcej? Przed Wami nasze Top 5 atrakcji na Zanzibarze, które nie pozwolą Wam się nudzić podczas egzotycznych wakacji na wyspie.

Uliczki Stone Town
 1. Stone Town
  Zabytkowa dzielnica miasta Zanzibar, czyli stolicy wyspy to wyjątkowe miejsce, o czym świadczy fakt, że została ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Swoją nazwę Stone Town w tłumaczeniu „Kamienne miasto” zawdzięcza budynkom zbudowanym z koralowca. W mieście da się zauważyć mix kultury arabskiej, hinduskiej oraz trochę europejskiej, z czasów kolonializmu. Koniecznie należy odwiedzić Stary Fort, House of Wonders oraz znajdujące się obok ogrody Forodhani, które nocą zamieniają się w targ pełen przysmaków i lokalnych dań np. Zanzibar mix czy Zanzibar pizza.
 2. Wyspa Mnemba
  Ta prywatna wyspa to o tyle ciekawe miejsce, że wstęp na nią mają jedynie goście oraz pracownicy hotelu &Beyond Mnemba Island. Jeśli jednak nie jesteście klientami tego luksusowego hotelu, to możecie wybrać się na rejs po atolu wyspy, podczas którego z łodzi można podziwiać ławice ryb, rafę koralową oraz bogaty, podwodny świat Zanzibaru.
 3. Spice Tour
  To jedna z najbardziej popularnych wycieczek na Zanzibarze i nic dziwnego, w końcu to wyspa „przyprawami” płynąca. Wycieczka ma formę spaceru podczas którego można oglądać, wąchać a czasem i smakować rosnącego tu : kakaowca, cynamonu, kardamonu, trawy cytrynowej, goździków, imbiru czy pieprzu. Paczka przypraw z Zanzibaru to doskonały prezent lub pamiątka z podróży.
 4. Prison Island
  To wyspa, na którą wycieczki zazwyczaj połączone są ze zwiedzaniem Stone Town, bo to właśnie stąd odpływają łodzie na „Wyspę więźniów”. Tak naprawdę, wyspa miała być przeznaczona na więzienie, jednak w rzeczywistości była miejscem kwarantanny dla ludzi przybywających na wyspę. Podczas rejsu zazwyczaj oferowany jest sprzęt do snorkelligu bliżej wyspy. Na miejscu znajduje się rezerwat z ogromnymi żółwiami sprowadzonymi tu z Seszeli, a niektóre mają nawet 200 lat!
 5. Josani Forest
  To naturalny i podobno jeden z ostatnich lasów deszczowych pozostałych w Afryce Wschodniej. Stanowi on część Parku Narodowego Jozani Chwaka Bay i jest domem dla endemicznego gatunku małp Red Colobus, które żyją tu już od 1,5 tys. lat. Będąc w Parku warto przypatrywać się koronom drzew, a naszym oczom mogą ukazać się również Blue Monkeys. Wstęp kosztuje ok. 10 USD.
Małpka Red Colobus

Znasz już niesamowite atrakcje na Zanzibarze. Jeżeli planujesz wyjazd do tego rajskiego kraju to z pewnością przyda Ci się lektura naszego innego artykułu, z którego dowiesz się jak przygotować się do podróży na Zanzibar! https://luksusowepodroze.pl/zanzibar/zanzibar-jak-przygotowac-podroz/

1711 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *