Bajeczna zorza polarna – sprawdź, gdzie ją zobaczysz!

Zorza polarna jest niezwykle barwnym zjawiskiem spowodowanym przez cząstki słoneczne mieszające się z gazami atmosferycznymi. W ten sposób niebo olśniewa, a my możemy podziwiać to niesamowite wydarzenie 🙂 Poniżej znajdziecie trzy miejsca na ziemi, gdzie zorza jest najpiękniejsza!


1. Islandia

To jedno z najlepszych miejsc do obserwowania zorzy polarnej. Musicie jednak pamiętać, że występuje ona w określonym czasie – od października do marca. Warunkiem zobaczenia tego zjawiska jest również bezchmurne i czyste niebo. Warto także wyjechać na obrzeża miasta, z dala od zanieczyszczonego powietrza, które ogranicza widoczność zorzy polarnej.


2. Alaska

Na Alasce czas występowania tego zjawiska jest nieco dłuższy niż w Islandii. Trwa od połowy września do końca kwietnia. Coldfoot to miasto, w którym szansa na obejrzenie zorzy polarnej jest największa. Wiele biur podróży organizuje kilkudniowe wycieczki właśnie w to miejsce, których celem jest wypatrywanie tego pięknego rozświetlonego nieba.


3. Norwegia

Północna część Norwegii jest również idealnym miejscem do obejrzenia wspaniałego, kolorowego nieba. Oczywiście to, czy uda nam się cokolwiek zobaczyć, uzależnione jest od łask natury. My musimy być tylko bardzo cierpliwi Często, żeby doczekać się tego zjawiska, turyści spędzają całe noce pod gołym niebem!

920 views

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *