Bajeczna zorza polarna – sprawdź, gdzie ją zobaczysz!

Zorza polarna jest niezwykle barwnym zjawiskiem spowodowanym przez cząstki słoneczne mieszające się z gazami atmosferycznymi. W ten sposób niebo olśniewa, pojawiają się na nim barwne wstęgi, a my możemy podziwiać to niesamowite wydarzenie 🙂 Warto jest wybrać się do jednego z miejsc, gdzie możemy doświadczyć tego jedynego w swoim rodzaju zjawiska i przekonać się na własne oczy, jakie robi wrażenie. Poniżej znajdziecie trzy miejsca na ziemi, gdzie zorza polarna jest najpiękniejsza!


1. Islandia

To jedno z najlepszych miejsc do obserwowania zorzy polarnej. Musicie jednak pamiętać, że występuje ona w określonym czasie – od października do marca. Warunkiem zobaczenia tego zjawiska jest również bezchmurne i czyste niebo. Warto także wyjechać na obrzeża miasta, z dala od zanieczyszczonego powietrza i świateł miasta, które ograniczają widoczność zorzy polarnej.


2. Alaska

Na Alasce czas występowania tego zjawiska jest nieco dłuższy niż w Islandii. Trwa od połowy września do końca kwietnia. Coldfoot to miasto, w którym szansa na obejrzenie zorzy polarnej jest największa. Wiele biur podróży organizuje kilkudniowe wycieczki właśnie w to miejsce, których celem jest wypatrywanie tego pięknego rozświetlonego nieba. Warto również dodać, że piękną zorzę polarną można zaobserwować również w pobliskiej Alasce Kanadzie. Jeżeli głównym celem Waszej wyprawy ma być podziwianie zorzy polarnej, warto rozważyć połączenie Alaski i Kanady. Zwiększa to Wasze szanse na zobaczenie tego niesamowitego zjawiska, a dodatkowo możecie zobaczyć dwa niezwykłe miejsca podczas jednej podróży.


3. Norwegia

Północna część Norwegii jest również idealnym miejscem do obejrzenia wspaniałego, kolorowego nieba. Oczywiście to, czy uda nam się cokolwiek zobaczyć, uzależnione jest od łask natury. My musimy być tylko bardzo cierpliwi. Często, żeby doczekać się tego zjawiska, turyści spędzają całe noce pod gołym niebem! Ale nawet, jeżeli jest to duże wyrzeczenie, to dla tak imponującego widoku naprawdę warto!

2230 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *