Seria Travel Q&A #1 Ewa Zawada

Rozpoczynamy nową serię na blogu, czyli Travel Q&A, w których będziecie mogli dowiedzieć się ciekawych faktów o naszych gościach. Dzisiaj przedstawiamy Wam rozmowę z Ewą Zawadą, znaną również w Internecie jako @dobrafaza .

Redakcja : Cześć Ewa, jest mi bardzo miło, że zgodziłaś się na wywiad dla Luksusowych podróży. Chociaż możesz pochwalić się 3,5M obserwatorów na TikToku oraz 264k obserwatorów na Instagramie, proszę opowiedz kilka słów, aby przybliżyć czytelnikom twoją osobę.

Ewa : Cześć! Nazywam się Ewa Zawada i mam 24 lata. Pochodzę z Ostrowa Wielkopolskiego i od ok. 5 lat mieszkam we Wrocławiu. Od dwóch lat publikuję filmiki na TikToku, wcześniej znanym jako musical.ly pod nickiem @dobrafaza. Nazwa ta doskonale opisuje moją osobowość, ponieważ jestem burzą pozytywnej energii.

Redakcja : Dobra, myślę, że Ci którzy Cię nie kojarzyli z pewnością sprawdzą Twój profil żeby się przekonać 😉. Powiedz proszę czym są dla Ciebie podróże.

Ewa: Podróż to dla mnie przygoda. Niekoniecznie musi być ona w dalekie miejsca, może być przecież na przykład biznesowa, do innego miasta. W skrócie podróż dla mnie to wyjazd, który niesie ze sobą jakąś konkretną historię, nowe doświadczenia i przygody.

Redakcja : W takim razie witam Cię w wirtualnej podróży na blogu Luksusowe podróże. Skoro dowiedzieliśmy się już trochę o Tobie, chciałabym zaprosić Cię do nowej serii na naszej stronie, czyli Travel Q&A. Forma chyba dobrze Ci znana, prawda?

Ewa: Jasne, Q&A (przyp. redakcji : Questions and Answers) to bardzo popularna forma w social mediach. Jestem ciekawa co z tego wyjdzie.

Redakcja: Przygotowaliśmy parę pytań dotyczących podróży, zaczynamy.

 • Najlepsza podróżnicza porada od Ciebie

Do podróży trzeba się przede wszystkim dobrze przygotować, aby niczym się nie martwić podczas wyjazdu. Ja zawsze dbam o: ubezpieczenie, potrzebne leki, sprawdzam ważność dokumentów i robię rozeznanie potrzebnych mi ubrań i akcesoriów na miejscu, aby kupić to jeszcze w Polsce.

 • 3 podróżnicze niezbędniki

Nieważne, czy jest to krótka czy długa podróż, muszę mieć przy sobie: Słuchawki, żel antybakteryjny i butelkę wody.

 • Najgorsze podróżnicze doświadczenie

Chociaż nie jest to historia z dalekiej, egzotycznej podróży, to może sprawi, że będziecie bardziej uważać podczas wsiadania do środków komunikacji. Wracałam z Warszawy do Wrocławia i miałam wsiąść do pociągu na dworcu Warszawa Zachodnia. Gdy tylko postawiłam nogi w pociągu, zapytałam się konduktorki dokąd jedzie ten pociąg, aby się upewnić. W tym momencie drzwi się za mną zatrzasnęły, a konduktorka poinformowała mnie, że to pociąg do Krakowa. Było to Pendolino, więc nie było opcji zatrzymania się na wcześniejszych przystankach. Dostałam ataku paniki i zaczęłam płakać, a konduktorzy chyba się tym przejęli, bo uniknęłam kary w wysokości 270 zł za brak biletu. Z Krakowa pojechałam do Wrocławia autobusem i byłam w domu o 3 nad ranem. Podróż do domu zajęła mi około 10 godzin. Wyobraźcie sobie taką sytuację za granicą, to byłby dopiero hit. Sprawdzajcie pociąg zanim do niego wsiądziecie, haha!

 • Największy szok kulturowy jakiego doświadczyłaś?

Jako 15 latka wybrałam się z rodziną na Dominikanę. Miejsce naprawdę piękne, jednak jedna rzecz zmartwiła mnie podczas pobytu na wyspie. W trakcie wyjazdu poza hotel dotknęła mnie zauważalna bieda na ulicy oraz obecna tu prostytucja. Zaszokowało mnie to jak ładnie ubrane były te kobiety biorąc pod uwagę kontrast biedy ich otaczającej. Było to dla mnie jako młodej dziewczyny naprawdę smutne doświadczenie.

 • Top 5 wymarzonych miejsc do odwiedzenia:
  – Wioska Majów w Meksyku i Tulum (Bardzo chciałabym wybrać się tam w przyszłości w podróż poślubną),
  – Hawaje,
  – Jamajka,
  – Fidżi,
  Malediwy.
 • Ile znasz języków i jak pomagają ci w podróżowaniu i życiu codziennym?

Oprócz polskiego naturalnie, mówię również po angielsku oraz rosyjsku. Języki pomagają mi między innymi w kontakcie z moimi fanami, którzy nie zawsze mówią po angielsku i wtedy rosyjski jest pomocny. Podczas podróży również zdarzyło mi się użyć rosyjskiego zamiast angielskiego. Ciekawostka – pamiętam, że na pierwszym roku studiów filologii rosyjskiej w pierwszym tygodniu zajęć dostaliśmy polecenie nauczyć się rosyjskiego alfabetu, jak również pisać i czytać cyrylicę.

 • Top rzeczy do zrobienia z twojej Bucket list :

Trochę tego jest, ale najbardziej chciałabym: Skoczyć ze spadochronem na Hawajach, stanąć na środku Route 66, wygrać coś w kasynie w Las Vegas, pływać z delfinami, dotknąć małej małpki, przepłynąć się jachtem po Karaibach, zobaczyć zorzę polarną, przejść się po Wielkim Murze w Chinach, odwiedzić Safari w Tanzanii.

 • Moja następna podróż będzie do?

Jeżeli będzie można już wyjeżdżać, to chciałabym, aby moja następna podróż była na Karaiby, wyspy Aruba lub Jamajka, a może obie?

 • Czy epidemia koronawirusa pokrzyżowała Ci jakieś podróżnicze plany? Jeśli tak, to jakie?

Niestety ja również musiałam zrezygnować z podróży przez koronawirusa. Za 1,5 miesiąca miałam jechać do USA na wielki event osób związanych z filmami, czyli VidCon w Los Angeles. Mam nadzieję, że uda się w przyszłym roku, bo Stany Zjednoczone to moje marzenie.

 • Twoje podróże na TikToku

Podczas podróży kręcę wiele TikToków. Jest to chętnie oglądana treść, a ja z przyjemnością zabieram w ten sposób moich obserwatorów w podróż razem ze mną. Filmy na Tiktoku są również formą dokumentowana moich wspomnień i chętnie do nich wracam , szczególnie teraz, kiedy jesteśmy zamknięci w domach.

Redakcja: Dziękuję za naprawdę ciekawy wywiad. Na koniec chciałabym, abyś odpowiedziała na pytanie: Czym dla Ciebie jest luksus?

Ewa: Hmm, trudne pytanie, muszę się zastanowić. W podróżach luksusem dla mnie jest chyba brak zmartwień. Nie martwię się o transport i tego typu rzeczy, tak naprawdę zastanawiam się tylko kiedy zjem, haha. W życiu codziennym luksus kojarzy mi się z osobą, która może cieszyć się w pełni możliwościami życia i w dodatku mądrze i z klasą z nich korzysta.


Redakcja: Ciekawe spojrzenie. Ewo, dziękuję Ci w imieniu czytelników za to, że zechciałaś wziąć udział w projekcie Luksusowych podróży i oby okazji do wspólnej współpracy było jeszcze wiele. Powodzenia w twojej karierze!

Ewa: Ja również dziękuję, było mi bardzo miło.

A my zapraszamy na Social Media Ewy:
Instagram @ewazawadza oraz TikTok @dobrafaza

2762 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *