Pink beach różowa plaża niezwykłe plaże świata

Najładniejsze plaże – TOP 5 plaż na świecie, które musisz odwiedzić!

Któż z nas nie uwielbia plaż? Jednak nie wszystkie z nich są identyczne. Chodzi nie tylko o ich czystość, ale również o klimat, rodzaj pisku, wody, ukształtowanie terenu, a nawet roślinność. Każdy kto chociaż raz był nad oceanem wie, jak bardzo te plaże różnią się od naszych, nadbałtyckich. Prezentujemy dziś ranking – najładniejsze plaże na świecie, które koniecznie musisz odwiedzić.

Plaże Australii

Australia to raj dla suflerów. Nie jest to jednak ulubiony kierunek polskich turystów, zapewne z uwagi na sporą odległość, która dzieli ten kontynent i Polskę. Być może jest to też spowodowane tym, że aby się tutaj udać, najpierw musimy wyrobić sobie wizę. Nie mniej jednak, to właśnie Australia może poszczycić się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie.

Najładniejsze plaże Australii to Jervis Bay (Nowa Południowa Walia), Whitehaven Beach (Queensland), Twelve Apostles, (Victoria) i Cable Beach (Kimberley).

Plaże USA

Miami, Floryda, a może okolice Sierra Nevada? Wszystkie te plaże bez wątpienia są nam znane z licznych filmów. W rankingach najpiękniejszych plaż świata prym wiedzie jednak Glass Beach oraz Julia Pfeiffer Burns State Park. Ta pierwsza jest wyjątkowa i niczym nie przypomina pozostałych, rajskich plaż przeznaczonych dla turystów. Tak zwana szklana wyspa ma swoją nazwę nie bez powodu. To dawne, oczyszczone śmietnisko, na którym zostało… szkło. Stłuczone i oszlifowane przez wodę butelki stworzyły wręcz bajkowy efekt.

Plaże Hawajów

Hawaje to niesamowite miejsce, które przyciąga rzesze turystów z całego świata. Nie bez przyczyny! Najmłodszy ze stanów USA to prawdziwy symbol piękna Pacyfiku. Chociażby dlatego Hawajom należy się oddzielne miejsce w naszym rankingu.

Pomimo tego, że wiele plaż na tym regionie może poszczycić się niesamowitym pięknym, jedna z nich jest naprawdę unikalna. Jest to plaża Punaluʻu. To jedna z niewielu tak wyjątkowych plaż świata, którą swoją sławę zdobyła dzięki czarnemu piaskowi.

Plaże Tajlandii

Cały wyjazd do Tajlandii można by spędzić leżąc jedynie na plaży i rozkoszując się widokami, tym bardziej, że Tajlandia jest stosunkowo tanim miejscem. Nic więc dziwnego, że znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych regionów świata. A jak jest z tutejszymi plażami? Czy naprawdę są takie urokliwe?

Zdecydowanie tak! Mimo tych znanych i obleganych przez turystów miejscówek, wciąż są tutaj setki dzikich plaż, o których wiedzą tylko nieliczni tubylcy. Zdecydowanie warto odwiedzić te rejony.

Plaże Filipin

W żadnym rankingu najpiękniejszych plaż świata nie może zabraknąć plaż Filipin. To miejsce ma do zaoferowania naprawdę wiele: klimat, tajemnice, przygodę, piękno… do tego wyśmienita kuchnia i oczywiście plaże!

Tych jest całe mnóstwo, a podobno najpiękniejsze z nich są na wyspie Siargao. Tutaj jest też słynny The Dedon Island Resort, miejsce uważane za najlepszy kurort wypoczynkowy świata.

1718 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *