Najlepsze smaki świata

Dzisiaj coś dla miłośników jedzenia – najlepsze smaki świata. Wyobraź sobie jak może smakować kolacja, która kosztuje tyle, co średnia polska pensja. Na pewno nieziemsko! Jeśli więc lubisz kosztować najrozmaitszych smaków, to zabierz ukochaną na kolację do jednej z tych restauracji. Ostrzegamy – rachunek podnosi poziom adrenaliny :). Oto miejsca z najlepszym jedzeniem na świecie.


MIEJSCE 1

T’ang Court – Chiny

To restauracja, która jako pierwsza w Chinach otrzymała trzy gwiazdki Michelina. To osiągnięcie bez dwóch zdań zasługuje na pierwsze miejsce w naszym rankingu. Zarówno dania, jak i sposób ich serwowania gościom jest na najwyższym poziomie. Szef kuchni Justin Tan stawia nie tylko na nowoczesne, ale i tradycyjne dania, które przygotowuje z ulubionych miejscowych przysmaków. Chcesz więc zasmakować rozkoszy? Musisz odwiedzić T’ang Court w Hongkongu i poznać najlepsze smaki świata właśnie w tym miejscu!

T’ang Court, Chiny

Źródło zdjęcia: http://www.langhamhotels.com/en/the-langham/hong-kong/


MIEJSCE 2

Sublimotion – Ibiza

Jedna z najdroższych, ale przy tym najbardziej efektowna restauracja na świecie. Wchodząc do środka, możemy zobaczyć długi stół, którego blat, podobnie jak ściany to ekran! Wyświetlany na nim obraz zmienia się wraz ze zmianą serwowanego dania. W sali zmieniają się również zapachy oraz temperatura. Kolacja w tym miejscu to istny spektakl gastronomiczny. Szef kuchni jest mistrzem kuchni molekularnej. Może poszczycić się również dwiema gwiazdkami Michelin. Koszt takiej kolacji to ok. 1600€, ale bez wątpienia warto!

Sublimotion, Ibiza

Źródło zdjęcia: http://www.sublimotionibiza.com/


MIEJSCE 3

Nahm – Tajlandia

To miejsce dla ludzi lubiących tradycje. Serwowane są tu dania według starożytnych przepisów, a szef kuchni Nahm koncentruje się na aromatach i składnikach najwyższej jakości. W tej restauracji możemy doświadczyć niesamowitych kombinacji smaków pikantnych, słodkich, gorzkich i kwaśnych,  które wyróżniają kuchnię tajską. Widok z okna na odkryty basen jest wisienką na torcie! 🙂

nahm BANGKOK

Źródło zdjęcia: http://www.comohotels.com/metropolitanbangkok/dining/nahm


MIEJSCE 4

Quintonil – Meksyk

Przytulna oraz kameralna restauracja Quintonil oferuje dania nowoczesnej kuchni meksykańskiej. Miejsce doskonałe na romantyczny wieczór we dwoje, ale także na spotkanie biznesowe. Szef Jorge Vallejo do przygotowania swoich dań wykorzystuje lokalne składniki, które łączy w innowacyjny sposób.

Quintonil, Mexico

Źródło zdjęcia: http://www.quintonil.com/


MIEJSCE 5                                                                                                                                       

Maido – Peru

Maido to miejsce, które przyciąga klientów nie tylko smakiem swoich genialnych dań, ale również ich zjawiskowym wyglądem. Sposób ułożenia na talerzu każdej rzeczy jest dokładnie przemyślany. Peru, krajobrazy tego miejsca, lokalne produkty oraz kreatywność peruwiańskich ludzi inspirują szefa kuchni do tworzenia na talerzu istnych dzieł sztuki.

Maido, Peru

Źródło zdjęcia: http://www.maido.pe/en/

1257 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *