Malediwy, Seszele, Mauritius? Gdzie wybrać się na wakacje? [Porównujemy hotele, klimat, temperaturę i warunki dotyczące wakacji rodzinnych]

Tropikalna wyspa, turkusowe wody, obłędne plaże… to marzenie każdego! To wszystko możemy zobaczyć na najbardziej rozchwytywanych kierunkach: Malediwy, Seszele i Mauritius. Skąd więc wiedzieć, którą wyspę wybrać? Każde z tych miejsc są do siebie w pewien sposób podobne, ale każde ma też inny urok. Porównujemy te wyspy pod względem różnych aspektów. Mamy nadzieję, że ułatwimy Wam wybór 🙂

1. PLAŻE (MALEDIWY, SESZELE, MAURITIUS)

 • Malediwy znane są ze swoich szerokich piaszczystych plaż i krystalicznej wody. Jedyne, co można usłyszeć na plaży to kołyszące się na wietrze palmy. Chociaż wszystkie plaże na Malediwach są wspaniałe, ich jakość zależy od wyspy.
 • Seszele mają najbardziej spektakularne plaże na świecie. Sypki, miękki i biały piasek, turkusowe wody i lasy tropikalne- ten widok zachwyca! Najpiękniejsze plaże na Seszelach to Anse Intendance (na wyspie Mahe), Anse Lazio (Praslin) i Anse Source d’Argent (La Digue Island).
 • Mauritius- miejsce kochane przez turystów ze względu na oślepiająco białe plaże. Są one jednak inne niż te opisywane powyżej. Ziarenka piasku są bardziej szorstkie od tych, po których możemy przechadzać się odwiedzając Seszele lub Malediwy.

ZWYCIĘZCA: SESZELE
seszele plaza


2. KRAJOBRAZY (MALEDIWY, SESZELE, MAURITIUS)

 • Malediwy składają się z 1192 wysepek koralowych i mielizn, z czego około 200 jest zamieszkanych, a na kolejnych 100 znajdują się luksusowe hotele. Wyspy te są pogrupowane w 26 oszałamiająco pięknych atoli i otoczone białym piaskiem z krystalicznie czystą wodą.
 • Seszele składają się z 115 wysp koralowych i granitowych. Największe z nich to Mahe, Praslin i La Digue. Inspirująca sceneria z granitowych pasm górskich odzianych w dziewiczą dżunglę to prawdziwa uczta dla oka.
 • Mauritius to pojedyncza wyspa otoczona rafami koralowymi i plażą. Składa się z surowych wzgórz i gór pokrytych bujną tropikalną roślinnością. Spektakularny jest obszar ‘Le Morne’ w południowo-zachodniej części wyspy, gdzie charakterystyczny górski Le Mont Brabant (o wysokości 556 metrów lub 1824 stóp) z widokiem na błękitną lagunę stwarza wrażenie absolutnego raju.

ZWYCIĘZCA: SESZELE
Seszele


3. POGODA (MALEDIWY, SESZELE, MAURITIUS)

 • Malediwy: klimat jest tropikalny, na ogół wilgotny. Przez prawie cały rok temperatura utrzymuje się na jednakowym poziomie, ze względu na swoje położenie na równiku. Monsun zimowy, zwany jako “Iruvai” – to najlepszy czas, aby odwiedzić Malediwy! Klimat wtedy sprzyja. Niebieskie, czyste niebo przez większość dni i rzadkie opady deszczu. Monsun zimowy zwykle rozpoczyna się w listopadzie i trwa do kwietnia. Letni monsun zwany “Halhangu” trwa od maja do października. Przynosi on ulewne deszcze, burze, wiatry. Zdecydowanie polecamy wybranie Malediwów w porze zimowej.
 • Seszele: klimat tutaj jest podobny jak na Malediwach. Seszele cieszą się tropikalnym, wilgotnym klimatem ze stałymi wysokimi temperaturami przez cały rok. Na Seszelach na temperaturę można liczyć prawie cały czas, ale od maja do października, czyli podczas deszczowego okresu na Malediwach, Seszele cieszą się wspaniałą pogodą. Natomiast od grudnia do marca przychodzi pora deszczowa (zwłaszcza w grudniu i styczniu).
 • Mauritius leży w strefie subtropikalnego klimatu. W przeciwieństwie do wyżej wymienianych kierunków, Mauritius znajduje się w pasie cyklonu z ryzykiem tropikalnych huraganów. Wahania temperatury również są większe. Pory roku są odwrotne do naszych – kiedy u nas jest zima, tam króluje lato. Zaletą wyspy jest stała temperatura wody (22-27°C)ZWYCIĘZCA:

 

SESZELE (od maja do października) oraz MALEDIWY (od listopada do kwietnia)malediwy


4. WAKACJE RODZINNE

 • Malediwy to raj dla zakochanych oraz dla osób kochających sporty wodne. Te niebiańskie wysepki przyciągają nowożeńców, surferów oraz nurków z całego świata. Rodziny z małymi dziećmi mogą czuć się tu trochę „nieswojo”. Hotele rzadko oferują atrakcje dla małych dzieci, a najpopularniejsze na Malediwach wille na wodzie są często niedostępne dla rodzin z dziećmi w wieku poniżej 12 lat. Oczywiście są również wyjątki, np. hotel Soneva Fushi oferujący największy Kids Club na Oceanie Indyjskim.
 • Seszele odwiedzają najczęściej pary poszukujące rajskich plaż, luksusowych hoteli i wyrafinowanego spokoju. Oczywiście poza kilkoma wyjątkami, nie ma tu atrakcji dla dzieci.
 • Na wakacje rodzinne Mauritius będzie dobrym miejscem. Jest on jednym z najbardziej przyjaznych dzieciom miejsc na świecie. Większość hoteli oferuje profesjonalne kids club’y, które dbają o pociechy w każdym wieku. Takie rozwiązanie sprawia, że zarówno dzieci, jak i rodzice są w siódmym niebie 🙂

 

ZWYCIĘZCA: MAURITIUS

mauritius

Już wiecie, gdzie pojedziecie na następne wakacje? Malediwy, Seszele, Mauritius?

2558 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *