Seszele - perły oceanu indyjskiego

Seszele – najpiękniejsze wyspy Oceanu Indyjskiego

Seszele uważane za jedne z najpiękniejszych wysp na świecie. Tym bardziej, że dobra pogoda i wysokie temperatury panują tutaj przez cały rok! Nic więc dziwnego, że to wyśnione miejsce na niezapomniane wakacje. To w końcu jedno z najczęściej wybieranych kierunków podróży poślubnych. Swoje pierwsze małżeńskie dni spędziło tutaj wiele gwiazd światowego kina, a nawet brytyjska para książęca – William i Kate. Dziś przedstawimy garść niezbędnych informacji o tym raju na Ziemi. Dowiedz się, dlaczego Seszele to najpiękniejsze wyspy świata.

Klimat i położenie geograficzne Seszeli – pogoda jest świetna przez cały rok!

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale Seszele to zespół aż 115 wysp, z czego 41 z nich to wyspy wewnętrzne, zbudowane w większości ze skał wulkanicznych, a 74 pozostałych (zewnętrznych) to wyspy koralowe. Zamieszkane są jednak tylko 33 z nich. Seszele są rozlokowane w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, a na północny wschód od Madagaskaru.

Płożenie geograficzne wysp sprawia, że panuje tutaj niesamowity i przyjemny klimat. A cóż więcej potrzeba do udanych wakacji? Pomimo tego, że temperatury wciąż są bardzo wysokie, nie jest tutaj ani za ciepło, ani za zimno. Rzadko kiedy zdarza się upał wyższy niż 32 stopni Celsjusza. Rzadko kiedy również temperatury są niższe niż 24 stopni Celsjusza. Do tego dochodzi przyjemna i rześka bryza. Nie ma tutaj również charakterystycznej dla większości rajskich wysp pory deszczowej. Cały archipelag, poza wyspami wysuniętymi najbardziej na południe, leży poza obszarem zagrożonym cyklonami, a przez to Seszele są warte odwiedzenia przez cały rok.

Nurkowanie na Seszelach

Seszele mają wiele do zaoferowania, ale jedną z najważniejszych i najciekawszych rzeczy jest nurkowanie w głębinach. Możliwość zwiedzania podwodnego świata to nielicha atrakcja i niezapomniana przygoda. Tysiące ludzi z całego świata przyjeżdża tu tylko w tym jednym celu, jednogłośnie twierdząc, że nie ma podobnego miejsca na całym świecie. Nurkowanie? – Seszele to najlepsze miejsce na tego rodzaju rozrywkę!

Rafa koralowa, która ciągnie się przez wiele wysp jest niewątpliwą okazją do podziwiania najznakomitszych darów fauny i flory. Warto wspomnieć o tym, że nurkowie mogą liczyć na niemal przezroczystą wodę o temperaturze sięgającej nawet 28 stopni Celsjusza do głębokości nawet 20 metrów.

Seszele mają wszystko to, czego szukają turyści z całego świata: plaże o białym, miękkim jak mąka piasku, wysokie palmy i błękitną wodę. Do tego znakomita pogoda 12 miesięcy w roku. Wyspy rozlokowane na Ocenie Indyjskim kuszą zarówno turystów, którzy szukają spokojnego wypoczynku, jak i rządnych wrażeń poszukiwaczy przygód. To właśnie dlatego mówi się, że Seszele to najpiękniejsze wyspy świata!

1637 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *