Organizacja wakacji na tahiti taiti dzungla wyspa

Niezapomniane wakacje na Tahiti – co warto wiedzieć o wyspie

Tahiti jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą Polinezji Francuskiej. Powstała z połączenia dwóch, obecnie wygasłych już wulkanów. Jednak Tahiti to nie tylko piękne widoki i całodzienne wylegiwanie się na plaży. Jest tutaj cała masa atrakcji turystycznych i zabytków do zwiedzania. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o tej wyspie przed przylotem i jak przygotować się na wakacje na Tahiti.

Najciekawsze atrakcje turystyczne Tahiti

Jak już wspominaliśmy, Tahiti to największa z wysp Polinezji Francuskiej. Nie brakuje tutaj także atrakcji turystycznych. Będąc tutaj koniecznie trzeba zwiedzić ogród botaniczny, który jest przepełniony unikalnymi okazami egzotycznych drzew, krzewów i kwiatów. Czegoś takiego nie zobaczymy w żadnym innym miejscu na świecie. Po wizycie w ogrodzie, można udać się do podwodnego oceanarium, aby podziwiać kilkanaście tysięcy gatunków egzotycznych ryb, żółwi i innych wodnych stworzeń.

Kiedy zaznajomimy się już z miejscową florą i fauną, pora poznać kulturę i obyczaje tutejszej ludności. Na początek polecamy Grobowiec Króla Pomare, w którym pochowano ostatniego króla Tahiti i jego rodzinę. Grobowiec zbudowany został z koralowych bloków. Następnie warto udać się do Muzeum Pereł, które  jest jedynym na świecie muzeum w całości poświęconym tym klejnotom. Z kolei wielbicielom sztuki polecamy Muzeum Gauguina, które gromadzi pamiątki związane z życiem i twórczością jednego z najwybitniejszych malarzy francuskich, który ostatnie 12 lat swojego życia spędził na wyspie.

Na Tahiti znajdzie się również coś dla amatorów nieco innego typu rozrywek. Cała wyspa, a w tym setki ośrodków turystycznych oferują wspaniałe warunki dla miłośników sportów wodnych, takich jak nurkowanie, surfing czy narty wodne. Jest tu również wiele kortów tenisowych i pola golfowe, na których można szlifować swoje umiejętność. Wysokie szczyty, wodospady oraz egzotyczna przyroda przyciągają z kolei amatorów pieszych wycieczek górskich i miłośników dziewiczej przyrody.

 

Uwarunkowania geograficzne i klimat Tahiti

Tahiti dzieli się na dwie części, określane jako Tahiti Wielka i Tahiti Mała, które są ze sobą połączone wąskim pasem lądu o szerokości około 2,5 km. Rzeźba terenu jest bardzo zróżnicowana, a najwyższym szczytem regionu jest Mount Orohena, który wynosi 2236 metrów n.p.m.

Na Tahiti znajduje się stolica Polinezji Francuskiej – Papeete. Z kolei największym miastem regionu jest Faaa, na którym też mieści się międzynarodowy port lotniczy.

Klimat na wyspie jest wilgotny i ciepły, co sprzyja bujnemu wzrostowi egzotycznej roślinności. Tahiti kusi turystów wysoką temperaturą powietrza i wody przez cały rok. Jednak trzeba pamiętać o występowaniu pory deszczowej, która może przeszkodzić w wypoczynku. Z tego też powodu wyspę najlepiej odwiedzić w sezonie, czyli od maja do października.

2487 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *