bora bora wakacje na wyspie

Garść praktycznych porad – wakacje na Bora-Bora

Bora-Bora to jedna z wysp Polinezji Francuskiej, która nazywana jest „Perłą Pacyfiku”. Miejsce jest położone na północny-zachód od Tahiti i jak nie trudno się domyślić, jest nieziemsko piękna. Dzięki swojemu unikalnemu klimatowi i niepodważalnemu urokowi jest to regionem, który naprawdę trzeba odwiedzić, przynajmniej raz w życiu. Dziś podpowiemy co warto wiedzieć i jak przygotować się na wakacje na Bora-Bora.

Co należy wiedzieć przed wyprawą?

Przed wyprawą na Bora-Bora trzeba wiedzieć, że wakacje w tym miejscu z pewnością będą niezapomniane! Jednak aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności, warto wiedzieć, że walutą obowiązującą w tym miejscu jest mało popularny French Pacific Franc, czyli XPF. W podróż najlepiej będzie zabrać ze sobą równie popularne dolary lub euro i wymienić je na miejscu właśnie na XPF.

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy wiedzieć to to, że aby tutaj być nie trzeba nawet starać się o wizę, jednak zawsze trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport.

Atrakcje turystyczne Bora-Bora

Bora-Bora to nie tylko piaszczyste plaże. To także cała masa atrakcji. Będąc na wyspie bez dwóch zdań trzeba odwiedzić tutejsze świątynie, nazywane „marae”, Największą z nich jest Marae Fare-Opu z wyrzeźbionymi w kamieniu żółwiami. Nie tak daleko znajduje się zbudowana w XIX wieku świątynia Marotetini, która jest grobowcem rodziny królewskiej.

Wyspa jest też świetnym miejscem, aby poznać tutejsze zwyczaje ludności, która mieszka na wyspie od wieków. W tym celu można zwiedzić chociażby tradycyjne, stojąca na wodzie domki polinezyjskie.

Bora-Bora nie może też narzekać na brak kurortów turystycznych, w których znajdziemy pełną gamę ośrodków sportowych i salonów SPA. Do najbardziej znanych i popularnych kurortów należą: Motu Tape, który słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż, Motu Toopua, w którym znajduje się kamienny dzwon Hiro, niegdyś dzwoniący podczas uroczystości religijnych i Vaitape, czyli największe miasto na wyspie. Tutaj bez trudu znajdziemy nocleg.

Geografia i przyroda Bora-Bora

Wyspa Bora-Bora jest pozostałością po wulkanicznym stożku o wysokości 727 metrów n.p.m. Na wyspie znajdują się dwa szczyty: Pahia (661 metrów n.p.m.) oraz Otemanu (727 metrów n.p.m.). Panuje tutaj tropikalny klimat, co oznacza, że wszędzie pełno jest zieleni oraz przepięknych kwiatów, w tym kwiatów hibiskusa, gardenii i plumerii. Bora-Bora słynie też z poławiania czarnych pereł i białych plaż.

5156 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *