jukatan

Wypoczynek na półwyspie Jukatan

Zima zbliża się wielkimi krokami i im chłodniej robi się za oknem, tym bardziej kusząca jest myśl wyrwania się do ciepłych krajów i wypoczynku na rajskiej plaży w otoczeniu turkusowej wody i uginających pod ciężarem kokosów palm. Mmm… czy Wam też zrobiło ciepło na samą myśl o egzotycznych wakacjach? Jeśli tak, to zobaczcie jakie miejsca najbardziej polecamy na wypoczynek na półwyspie Jukatan w Meksyku!

Cancun

To najbardziej popularny kurort wypoczynkowy na półwyspie Jukatan. To tutaj znajdziecie najbardziej luksusowe hotele z All Inclusive rozciągnięte wzdłuż śnieżnobiałej plaży u wybrzeży Morza Karaibskiego. Cancun jest nowoczesnym miastem powstałym w XX wieku i oferuje całą gamę rozrywek: najlepsze restauracje, dyskoteki, parki rozrywki, podwodne muzeum i piękne plaże Playa Tortugas, Playa Linda i  Playa Delfines. Cancun to znakomite miejsce na wakacje dla całej rodziny!

Cancun

Tulum

Udając się na południe od Cancun znajdziemy mniejsze miejscowości, w tym warte szczególnej uwagi starożytne miasteczko Tulum. Jeżeli planujecie wypoczynek na półwyspie Jukatan i jesteście miłośnikami zabytków, to z pewnością zachwycą Was pozostałości prekolumbijskiego miasta Majów, znajdujące się na wysokim 12-metrowym klifie. Tą niezwykłą atrakcję turystyczną możecie obserwować z pięknej plaży znajdującej się poniżej. Jest to jedno z miejsc na półwyspie Jukatan, które koniecznie trzeba zobaczyć.

Tulum

Cozumel

Najbardziej popularna wyspa półwyspu Jukatan – Cozumel to nie lada gratka dla miłośników nurkowania. Położona naprzeciwko kurortu Playa Del Carmen wyspa jest doskonałym miejscem na połączenie relaksu przy pięknych plażach z możliwością odkrywania podwodnego świata. Na wyspie Cozumel znajdziecie szeroki wybór hoteli o wysokim standardzie oferujących wycieczki w pobliskie miejsca nurkowe.

Wyspa Cozumel

Holbox             

To mniej popularna wyspa, dzięki czemu jest znakomitym miejscem dla osób poszukujących spokoju i prawdziwie rajskiego otoczenia. Na wyspie Holbox nie ma asfaltowych dróg, ani luksusowych resortów, za to znajdziemy tutaj 30 km piaszczystych plaż i klimatyczne hoteliki utrzymane w tradycyjnym, wyspiarskim stylu.  Największą atrakcją wyspy Holbox jest możliwość pływania z rekinami wielorybimi.

Wyspa Holbox

1628 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *