Kategoria: Mauritius

Atrakcje Mauritiusa związane są z jego naturalnym położeniem – Stanowi on część archipelagu Maskareny położonego na Oceanie Indyjskim, w pobliżu Madagaskaru. Wyspa Mauritius ma zaledwie 60km długości, jednakże jest to kawałek prawdziwego raju, który przyciąga turystów z całego świata. Lato trwa tutaj niemal cały rok, a krystaliczna woda stanowi doskonałe miejsce do nurkowania i obserwowania rafy koralowej. Ponadto, Mauritius oferuje duże zróżnicowanie kulturowe, dlatego turyści mogą udać się na słynne hinduskie święto Holi, Chińskie święto smoka czy muzułmański Moharram. Podróżni mogą zatrzymać się w licznych hotelach i apartamentach w samym sercu wyspy – stolicy Port Louis, gdzie czekają egzotyczne wycieczki do niezwykłego Chamarel i inne oryginalne atrakcje turystyczne. Popularnymi kurortami na spędzenie wakacji są także Grand Baie, Mahébourg oraz Grand Gaube.

Proportion
Redakcja3 lata

Rajskie wybrzeża Mauritiusa

Zastanawiasz się nad wakacjami na Mauritiusie? Przygotowaliśmy małe porównanie wybrzeży tej cudownej wyspy, abyś mógł lepiej zaplanować swój wyjazd i atrakcje.

Proportion
Redakcja3 lata

Seszele i Mauritius – egzotyczne podróże poślubne

Miesiąc miodowy to nie tylko chwila oddechu po wyczerpujących przygotowaniach do ślubu. To czas na spędzenie romantycznej podróży tylko we ...