Największe atrakcje Male, stolicy Malediwów

Chociaż Malediwy mogą kojarzyć się bardziej z odpoczynkiem na plaży niż zwiedzaniem, to stolica Malediwów jest idealnym przykładem na to, że dla miłośników wycieczek również coś się znajdzie. Male to w prawdzie jedna z najmniejszych stolic świata, ale mimo to kryje w sobie parę wartych odwiedzenia miejsc.
Największe atrakcje Male, stolicy Malediwów :

  1. Targ z owocami i warzywami – Czy może być coś lepszego od naturalnych słodkości prosto od natury? Świeże owoce i warzywa to wspaniała przekąska na wysokie temperatury. Znajdziecie tu tradycyjne Bondi, czyli słodkości zawinięte w liście bananowca.
  2. Targ rybny – Zapach na tym targu z pewnością nie będzie tak zachęcający jak na targu z owocami i warzywami, jednak to tu szczególnie z rana macie okazję „złowić” świeże okazy tuńczyka czy ośmiornicy.
  3. Rasrani Bageecha – inaczej Park Sułtana gdzie fontanna i podwieszone instalacje oświetlone neonami i barwnymi światłami tworzy niesamowity klimat i jest fajnym miejscem na spędzenie wieczoru oraz zrobienia niezapomnianych fotografii.
  4. National Art Gallery to galeria sztuki, w którym znajdziecie różnorodne artefakty, w tym relikty z minionej epoki przedmuzułmańskiej, takiej jak królewskie parasole przeciwsłoneczne i meble, broń i zbroje, trony, monety, kostiumy i buty oraz różne ozdoby. W tym samym budynku znajduję się również Biblioteka Narodowa.
  5. Old Friday Mosque oraz Grand Friday Mosque – ten pierwszy to najstarszy meczet w kraju wykonany z kamienia koralowego, a Grand Friday to meczet w nowoczesnym wydaniu, a jego złota kopuła jest symbolem Male. Wybierając się do takich miejsc pamiętajmy o odpowiednim ubiorze, czyli zasłaniające większość ciała.
  6. Muzeum Narodowe – może nie należy do najładniejszych budynków na wyspie, jednak skrywa w sobie wspaniałą kolekcję artefaktów dokumentujących historię tych odizolowanych wysp.
  7. Newport to elegancka i minimalistyczna restauracja z widokiem na wodę. Jedzenie jest doskonałe, a menu zawiera dobre śniadania, jak również pyszne dania : falafel, smażony tuńczyk, kanapki, krewetki czy burgery.
    Male nie należy do największych stolic, jednak każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że wyżej wymienione atrakcje będą dobrym pomysłem na przerwę w plażowaniu czy nurkowaniu. 😉
Hydroplan na Malediwach
1774 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *