Malediwy co warto zobaczyć

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć na Malediwach

Malediwy przyciągają do siebie każdego roku rzesze turystów z całego świata. Trzeba jednak wspomnieć, że to nie tylko słoneczne i piaszczyste plaże. Będąc w okolicy, koniecznie trzeba zwiedzić kilka interesujących miejsc. Przeczytaj co trzeba zobaczyć na Malediwach!

Stolica Male

Podczas pobytu w Malediwach bez wątpienia warto zwiedzić stolicę, czyli miasto Male. To nie tylko stolica samych Malediwów, ale też centrum kulturalne, handlowe i turystyczne regionu. To właśnie to miejsce przyciąga najwięcej turystów. Jednak nie bez powodu. To najbardziej zaludniona wyspa archipelagu, na której zawsze jest co robić.

Będąc tutaj, na pewno nie będziemy narzekać na nudę. Jest tutaj mnóstwo restauracji z wyśmienitą, regionalną kuchnią, ale również całe mnóstwo zabytków – skarbów architektury. Koniecznie trzeba odwiedzić meczet The Grand Friday Mosque, będący największym meczetem na Malediwach. Obok meczetu znajduje się minaret, który jest widoczny już z daleka.

Zobaczyć należy też Pałac Prezydencki i Muzeum Narodowe, w którym można zaznajomić się z całą historią regionu. Po całodziennym zwiedzaniu można wstąpić na tutejszy Targ Rybny, w celu zdrobnia zakupów na pyszną kolację. Polecamy też odwiedzić te miejsce rano, kiedy targ obfituje w świeże, dopiero co złowione ryby i owoce morza.

Atol Baa i Atol Addu – mekka nurków

Malediwy przyciągają turystów głównie swoimi białymi i piaszczystymi plażami. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze piękno zieleni i turkus oceanu. Jest tu wiele możliwości miłego spędzenia wolnego czasu. Najbardziej znanymi miejscami, które są warte odwiedzenia są: Atol Ari, Atol North Male, Atol South Male, Atol Lhaviyani i Atol Baa.

Atol Baa jest regionem turystycznym, który leży bardzo blisko samej stolicy. Male jest położone około 110 km dalej. To właśnie tutaj można się udać po zwiedzaniu miasta. Tym bardziej, że Atol Baa jest uważany za raj dla wielbicieli nurkowania.

Podobnie jak Atol Addu, obejmujący wyspy w kształcie krzyża. To również doskonałe miejsce dna podmorskiej przygody.

Atol Male

Atol Male również leży niedaleko samej stolicy. Można się tutaj dostać zaledwie w 10 minut drogi statkiem, bezpośrednio od międzynarodowego lotniska w Male.

To miejsce to prawdziwy raj na ziemi. Zarówno dla wielbicieli wygrzewania się w nagrzanym piasku i sączenia drinków, jak i amatorów sportów wodnych. Jest całe mnóstwo ośrodków sportowych, w których można brać lekcje surfowania.

Atol Lhaviyani

Atol Lhaviyani zachwyci swoim pięknem każdego. Na szczególną uwagę zasługuje przezroczysta woda oraz niespotykana nigdzie indziej fauna i flora morska. Ta jest cudowna! Ulubionym miejscem wypoczynku wszelkiej maści turystów są również urokliwe plaże ze śnieżnobiałym piaskiem. To miejsce, które trzeba zobaczyć na Malediwach!

1720 views

Komentarz

  1. Ciekawe jak wygląda Pałac Prezydencki na Malediwach :3

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *