Kuba - havana

Rodzinne wakacje na Kubie

Czy warto udać się w podróż na Kubę z dziećmi? Czy Kuba oferuje hotele rodzinne? Jak się przygotować na rodzinne wakacje na Kubie?

Wielu z Was pewnie zastanawia się, czy dobrym pomysłem jest wzięcie swoich dzieci w podróż na Kubę – wyspę, na której od kilkudziesięciu lat czas stoi w miejscu. Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Jeśli zależy Wam na wypoczynku w hotelu z All Inclusive, Kuba będzie świetnym rozwiązaniem! Wyspa oferuje wiele hoteli nastawionych na rodzinny wypoczynek zarówno w Havanie, jak i w miejscowościach nadmorskich. Piękne plaże, turkusowa woda, a w hotelach atrakcje dla dzieci, nauka tańca, animacje i baseny. Pamiętajcie jednak, że hotele na Kubie mają zaniżony standard. Wiele biur podróży oferuje tanie wyjazdy, jednak proponowane hotele pozostawiają wiele do życzenia. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto sprawdzić w Internecie opinie o hotelach.

Plaża na Kubie

Jeśli chcielibyście poznać Kubę i udać się na wycieczkę objazdową, to podróż z małymi dziećmi nie będzie dobrym pomysłem. Nie ma tu fotelików samochodowych, wózków, czy przewijaków. Na Kubie brakuje wielu rzeczy, które w naszym świecie należą do standardowych.

Kuba będzie z pewnością ciekawą przygodą dla starszych dzieci, które będą zachwycone zwiedzaniem Havany zabytkowym samochodem, kabrioletem lub śmieszną taksówką Coco taxi, przejażdżką konną wzdłuż plaży, nurkowaniem powierzchniowym, rejsem katamaranem, czy barwnymi alejami będącymi prawdziwymi dziełami sztuki. Wspaniałymi rozrywkami będą również pływanie z delfinami, wizyta na farmie krokodyli oraz próbowanie pysznych egzotycznych owoców. Starsze dzieci będą mogły przekonać się na własnej skórze, jak kiedyś wyglądał świat.

Coco Taxi

Kuba to wyjątkowe miejsce, dlatego planując rodzinne wakacje na Kubie warto się do tego odpowiednio przygotować. Oprócz standardowych rzeczy, które zawsze zabieracie ze sobą w podróż należy spakować również kremy przeciwsłoneczne, ulubione przekąski dzieci, zabawki, pieluchy, leki oraz kosmetyki dla dzieci. Na wyspie nie znajdziecie żadnych z tych rzeczy, więc bardzo ważne jest zwrócenie na to szczególnej uwagi.

Podsumowując, jeśli planujecie wypocząć na Kubie w hotelu z All Inclusive i relaksować się na pięknych białych plażach oraz pływać w turkusowych wodach, to nie ma żadnych przeciwwskazań na podróż z małymi dziećmi. Jeśli natomiast zamierzacie poznać prawdziwe oblicze Kuby, udać się do zielonego serca – Vinales, zobaczyć miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, poznać Havanę, czy zwiedzać wiele zakątków wyspy podczas prywatnej wycieczki objazdowej, to proponujemy, aby dzieci miały minimum 7 lat. Decyzja należy do Was ?

1494 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *