pogoda na karaibach na wakacje

Kiedy jest najlepsza pora na wakacje na Karaibach?

Karaiby kojarzą się z wiecznie świecącym słońcem, upalnymi temperaturami i błękitnym niebem. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Nie do końca. Kiedy zatem najlepiej udać się na wakacje na Karaibach? Na to pytanie nie ma niestety jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

Wakacje na Karaibach, a pory roku – pora deszczowa i pora sucha

Jak już zapewne wiecie, na Karaibach słońce nie świeci przez cały rok. Podobnie jak u nas, również i tam występują pory roku. Pory są dwie – deszczowa i sucha. Jednak ta klasyfikacja nie jest wcale taka jednoznaczna, jakby to się mogło wydawać. Pogoda jest zmienna jak w każdym innym miejscu na świecie, a dodatkowo przez zmiany klimatu pory roku stopniowo zacierają się między sobą i nie ma sztywnej daty ich początku i końca.

Pora deszczowa jest chłodniejsza i bardziej wilgotna od suchej, a od września do października, pojawiają się tropikalne ulewy. Temperatury wciąż są wysokie, ale nie ma co liczyć wtedy na spokojne leżakowanie pod palmami.

Urlop na Karaibach – która pora jest najodpowiedniejsza?

Skoro wyjaśniliśmy już sobie, że pora deszczowa wcale nie oznacza nieprzerwanej ulewy, a pora sucha nie gwarantuje bezchmurnego nieba, czas zastanowić się nad tym, kiedy najlepiej wybrać się na tą rajską wyspę. Może lepiej dać szanse porze deszczowej?

Ma to swoje plusy. Temperatury wciąż rzadko spadają poniżej 25 stopni Celsjusza, a jedynym problem są tak naprawdę częstsze opady deszczu. Dodatkowo można cieszyć się spokojem. Turyści boją się pory deszczowej i Karaiby od września do grudnia są praktycznie opustoszałe.

Kolejnym jest temperatura oraz klimat. Pomimo padającego deszczu, wciąż jest tutaj przyjemnie ciepło, a bryza delikatnie chłodzi nasze ciała.

3172 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *