rzeczy ktore musisz zrobic przed wyjazdem z bali

Rzeczy, które koniecznie musisz zrobić na Bali

Bali to raj dla turystów. Warto pomyśleć o tym miejscu, zwłaszcza kiedy w Polsce nie jest za ciepło. Wszyscy znamy to uczucie, kiedy po 3 miesiącach wakacji, musimy pożegnać we wrześniu ciepłe słońce i przywitać chłodne wieczory. Dla tych, którzy mają z tym wyraźny problem, mamy kilka rad.

Wyjedź na Bali!

Jeśli nie lubicie zimy, najlepiej wybrać się na Bali! Tylko w samym październiku i listopadzie średnie temperatury w tym miejscu sięgają 33 stopni Celsjusza. A najchłodniejszym miesiącem w roku jest luty, kiedy to słupki rtęci na termometrze sięgają 30 stopni Celsjusza. Czyż to nie brzmi pięknie?

Jeśli zatem nie jesteś miłośnikiem pięknej, lecz chłodnej, polskiej zimy, Bali to doskonały kierunek dla Ciebie! To właśnie dla Ciebie powstał również ten tekst. Oto kilka rzeczy, które koniecznie musisz zrobić na Bali. To nie tylko długie godziny spędzone na słonej plaży!

Obejrzyj zachód słońca na plaży Kuta

Plaża Kuta, to bez duch zdań najpopularniejsza plaża Bali. Czy można sobie wyobrazić lepsze miejsce do podziwiania zachodu słońca? Podpowiadamy jedynie, że z tym może być trudno. Tu jest naprawdę pięknie!

Kilka minut po zachodzie, kiedy już się ściemni, można wstąpić z kolei do kawiarenki lub jednego z wielu klubów, które cieszą się ogromnym powodzeniem.

Wstąp do świątyni Uluwatu

Świątynia Uluwatu znana jest również jako Pura Luhur. To zawieszony na klifie, 70 metrów nad przepaścią kompleks, który znajduje się na wyspie Bukit. Już sam widok tego miejsca zapiera dech w piersiach!

Ta epicka budowla, która po dziś dzień wzbudza podziw i majestat, powstała już w XI wieku i od tamtego czasy była wielokrotnie powiększana i rozbudowywana. Gwarantujemy, że ten widok pozostanie z Tobą na długo! A jak nacieszysz się już widokiem, zawsze można odpocząć na piaszczystej plaży wyspy Bukit.

Zdobądź górę Batur

Bali kojarzy się nam z plażami i leżakowaniem, ale to nie wszystko. Można tu również zdobywać szczyty. Nie można, a nawet powinno się!

Na Bali jest mnóstwo wygasłych i aktywnych wulkanów. Największym z nich jest góra Baatur, której szczyty sięgają 1700 m.n.p.m. Wejście na sam szczyt to przedsięwzięcie nie tylko dla aktywnych, dlatego warto przygotować się na wymagającą przygodę. Bez dwóch zdań, warto! Widok z góry jest porażający.

Napij się drinka na plaży

Po wszystkich atrakcjach można udać się na zasłużony odpoczynek. A czy może być lepszy sposób na relaks niż kolorowe drinki z palemkami, tuż pod palmami?

1277 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *