RAJA AMPAT – najlepsze miejsce nurkowe na świecie

Raja Ampat to archipelag rozciągający się na północny – wschód od Papui. Składa się z 4 dużych oraz ok. 1500 niewielkich wysepek tworzących gigantyczny park narodowy. Raja Ampat to inaczej kraina czterech króli, w której cztery główne wyspy zamieszkują czterej plemienni wodzowie.

Archipelag charakteryzują najpiękniejsze na świecie podwodne skarby skrywające endemiczne gatunki ryb oraz jedne z największych na świecie koralowców. Jest on zaliczany do najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Spotkacie tu rekiny wielorybie, manty, żółwie morskie, humbuki, ławice tuńczyków, barrakud, czy rekinów-młotów. To prawdziwa mekka dla miłośników nurkowania!

nurkowanie raja ampat

Niewielkie atole z piaszczystymi plażami i pięknymi lagunami, dżungle i endemiczne gatunki ptaków, nietknięte i wyizolowane wyspy, prawdziwe wioski rybackie sprawiają, że Raja Ampat jest jednym z najbardziej zachwycających zakątków naszej planety.

nurkowanie w papui

Najlepszą opcją na poznanie archipelagu jest połączenie dwóch hoteli położonych w różnych jego częściach lub eksploracja podwodnego świata podczas rejsu na luksusowym prywatnym jachcie.

Najlepszym okresem na wyprawę do wschodniej Indonezji jest nasza zima i okres od grudnia do kwietnia. Warunki na Raja Ampat naszą wiosną i latem będą zdecydowanie gorsze – deszcz, duże fale oraz ograniczona widoczność podczas nurkowania. Raja Ampat jest więc idealną destynacją na egzotyczne wakacje zimą.

nurkowanie papua

Jedną z najlepszych wypraw, jakie można zorganizować w Indonezji jest połączenie archipelagu Raja Ampat z Papuą. Wybierając się w podróż do raju, należy wiedzieć, że zarówno Raja Ampat, jak i Papua są bardzo wyizolowanymi destynacjami, w których praktycznie nie istnieje infrastruktura hotelowa. Na całym archipelagu znajduje się zaledwie kilka hoteli, które pomimo bardzo wysokich cen są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Papua, Indonezja

646 views

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *