RAJA AMPAT – najlepsze miejsce nurkowe na świecie

Raja Ampat to archipelag rozciągający się na północny – wschód od Papui. Składa się z 4 dużych oraz ok. 1500 niewielkich wysepek tworzących gigantyczny park narodowy. Raja Ampat to inaczej kraina czterech króli, w której cztery główne wyspy zamieszkują czterej plemienni wodzowie. Mówi się, że Raja Ampat to najlepsze miejsce nurkowe na świecie.

Archipelag charakteryzują najpiękniejsze na świecie podwodne skarby skrywające endemiczne gatunki ryb oraz jedne z największych na świecie koralowców. Jest on zaliczany do najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Spotkacie tu rekiny wielorybie, manty, żółwie morskie, humbuki, ławice tuńczyków, barrakud czy rekinów-młotów. To prawdziwa mekka dla miłośników nurkowania!

nurkowanie raja ampat

Niewielkie atole z piaszczystymi plażami i pięknymi lagunami, dżungle i endemiczne gatunki ptaków, nietknięte i wyizolowane wyspy, prawdziwe wioski rybackie sprawiają, że Raja Ampat to najlepsze miejsce nurkowe na świecie!

nurkowanie w papui

Najlepszą opcją na poznanie archipelagu jest połączenie dwóch hoteli położonych w różnych jego częściach lub eksploracja podwodnego świata podczas rejsu na luksusowym prywatnym jachcie.

Najlepszym okresem na wyprawę do wschodniej Indonezji jest nasza zima i okres od grudnia do kwietnia. Warunki na Raja Ampat naszą wiosną i latem będą zdecydowanie gorsze – deszcz, duże fale oraz ograniczona widoczność podczas nurkowania. Raja Ampat jest więc idealną destynacją na egzotyczne wakacje zimą.

nurkowanie papua

Jedną z najlepszych wypraw, jakie można zorganizować w Indonezji jest połączenie archipelagu Raja Ampat z Papuą. Wybierając się w podróż do raju, należy wiedzieć, że zarówno Raja Ampat, jak i Papua są bardzo wyizolowanymi destynacjami, w których praktycznie nie istnieje infrastruktura hotelowa. Na całym archipelagu znajduje się zaledwie kilka hoteli, które pomimo bardzo wysokich cen są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem.

Papua, Indonezja

1942 views

Komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *