Miejsca, które warto zobaczyć w Indonezji

Indonezja to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej tajemniczych miejsc na świecie. Obejmuje ponad 17 tysięcy wysp, z czego około 6 tysięcy wysp jest zupełnie niezamieszkanych, inne szczycą się drapaczami chmur, a jeszcze inne zamieszkują plemiona żyjące pośród dzikiej dżungli. Różne kultury, religie, obyczaje i tradycje sprawiają, że podróż do Indonezji jest idealnym miejscem dla każdego!

 

BALI

Setki zapierających dech w piersiach świątyń, spektakularne ceremonie i obrzędy możecie poznać na najsłynniejszej indonezyjskiej wyspie Bogów – Bali.

Widok na wybrzeże z Świątyni na Bali

 

JAWA


Miłośnicy gór i wulkanów mogą zdobywać potężne szczyty na Jawie. Piękne, zielone krajobrazy przeplatają się z ostrymi wierzchołkami 121 wulkanów, z czego ponad 30 jest ciągle aktywnych. Wschód słońca na wulkanie Bromo, czy barwny krater Ijen oferują spektakularne przeżycie!

Wulkan Bromo

WYSPY GILI

Trzy maleńkie wysepki położone pomiędzy wyspą Bali i wyspą Lombok słyną z rajskich plaż, wspaniałych warunków podwodnego świata i wyjątkowej atmosfery. To idealne miejsce na ucieczkę od zgiełku i turystów.

 Plaża na wyspach Gili

KOMODO

Mieszkańcy tej wyspy są znani na całym świecie jako smoki z Komodo! Warany to największe gady świata. Osiągają 3,5 metra długości i ważą około 150 kg. W celu ochrony tego gatunku utworzono Park Narodowy Komodo wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wędrówki z przewodnikiem po specjalnie wyznaczonych szlakach na terenie wysp możecie stanąć oko w oko ze smokami w ich naturalnym środowisku.

 Smok z Komodo

 

SUMATRA

Ta gigantyczna wyspa we wschodniej Indonezji oferuje tropikalną przyrodę, miejsca nietknięte ludzką ręką oraz kontakt z fascynującą kulturą mieszkańców wyspy. Dżungla jest domem m.in. tygrysa sumatrzańskiego, słoni oraz orangutanów.

 Orangutan na wyspie Sumatra

 

KALIMANTAN

Kalimantan to indonezyjska część Borneo, która stanowi ponad dwie trzecie jej powierzchni. To nieodkryta kraina pokryta w większości gęstym lasem i szerokimi korytami rzek. Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy i chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, to jest to idealna destynacja Ciebie!

Las na Kalimantan
Źródło: https://commons.wikimedia.org

 

LOMBOK

Wyspa Indonezji sąsiadująca z Bali. Nie jest tak rozwinięta i nie oferuje tylu atrakcji co Bali, jednak ma ładniejsze plaże i mniej komercyjny charakter.

Plaża na Lombok
Źródło: https://commons.wikimedia.org

 

SULAWESI – CELEBES

Piękne górskie krajobrazy, bujna dżungla, sawanny i tarasy ryżowe w połączeniu z tajemniczą kulturą mieszkańców tworzą fascynujący świat. W najsłynniejszym regionie Sulawesi – Tana Toraja – do dziś praktykowane są wyjątkowe rytuały pogrzebowe, w których ciało zmarłego traktuje się jak żywą osobę.

Las w Tana Toraja
Źródło: https://commons.wikimedia.org

SUMBA | SULAWESI | PAPUA | BORNEO

Starożytne cywilizacje, odległe kultury i prawdziwe plemiona zaszyte głęboko w dżungli zobaczycie na Sumbie, Sulawesi, Papui lub Borneo.

Plemiona na Papui

549 views

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *