Luksusowe wakacje na hawajach

Najpiękniejsze rajskie plaże Hawajów!

Te widoki znacie zapewne z filmów i zdjęć – palmy kołyszące się na ciepłym wietrze, taniec hula, który uspokaja ciało, niemal przezroczysta woda i piasek tak biały, że aż przypomina śnieg, ale ze śniegiem nie a nic wspólnego! Do tego idealnie wysoka temperatura przez cały rok! Tak właśnie wyglądają Hawaje. Może warto powiedzieć im Aloha? Oto plaże, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Cudowna plaża Waikiki

Hawaje to najmłodszy ze stanów USA i jednocześnie jedyny stan, który leży wyłącznie na wyspach. Łącznie jest ich 137! Kilka z nich wyróżnia się jednak pośród innych. To właśnie na nich są najpiękniejsze, rajskie plaże Hawajów!

Pobyt na Hawajach warto rozpocząć w samej stolicy, czyli Honolulu. Stąd też jest całkiem blisko do najpopularniejszej i chyba najpiękniejszej plaży tego regionu, czyli Waikiki. Honolulu to ciekawe miejsce same w sobie! Jest tutaj mnóstwo atrakcji i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Tym bardziej, że to miejsce jest pełne różnorakich atrakcji. Od znakomitych lokali gastronomicznych, przez muza, takie jak chociażby muzeum Pearl Harbor, gdzie zapoznacie się z tragiczną historią tego miejsca, po wyśmienite restauracje. Bez obaw możecie liczyć na zabytki, zoo, Waikiki Aquarium, liczne punkty widokowe, wodospady oraz malownicze kratery. A to wszystkie zwieńczone właśnie rajską plażą.

Śnieżno-biała wyspa Kauai

Waikiki to nie jedyna cudowna plaża Hawajów. Kolejna czeka na Was na wyspie Kauai. Tutaj można odpoczywać z dala od wielkomiejskiego hałasu. To miejsce przyciąga naturalnym pięknem przyrody, a w tym zielonymi dolinami, urwistymi klifami i bogactwem flory i fauny. Plaża Kauai to unikalne miejsce, na którym można spotkać jedyne w swoim rodzaju kaktusy i odmiany orchidei oraz wodnych lilii.

Również miłośnicy sportów wodnych nie będą mieć powodów do nudy. To świetne miejsce również dla miłośników surfingu.

Słoneczna plaża Kapalua

Wiele plaż Hawajów są warte odwiedzin, ale Kapalua jest szczególna. To raj dla wszystkich tych, którzy nie koniecznie chcą spędzić wakacje na jednym leżaku. Może nie jest to najbardziej znana plaża w okolicy, ale na pewno jest warta odwiedzin. Tym bardziej, że nie ma tutaj aż tak wielu turystów.

To właśnie na tej plaży odbywa się wspaniały, coroczny Festiwal Wina i Jedzenia. Całe szczęście, dodatkowe kalorie będzie można szybko stracić. Okolica plaży Kapalua to mekka dla wszystkiej maści wielbicieli aktywności fizycznej. Można robić tutaj absolutnie wszystko, od jazdy na nartach wodnych, przez grę w golfa, po grę w tenisa na jednym z dziesiątek kortów.

1523 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *