kultura fidzi

Na Fidżi żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. Dlaczego Fidżyjczycy to najszczęśliwsi ludzie?

Fidżi to niewielkie państwo wyspiarskie usytuowane na Oceanie Spokojnym, na wschód od Australii. W skład tego kraju wchodzi ponad 330 wysp, które zajmują łącznie powierzchnię zbliżoną do województwa dolnośląskiego.  Świetne warunki atmosferyczne, pozytywne nastawienie do życia oraz egzotyczna rozrywka zarówno w formie sportów wodnych, jak i aktywnej turystyki na lądzie przyczyniły się do tego, że Fidżyjczycy to najszczęśliwsi ludzie na świecie.

Według badań przeprowadzanych każdego roku przez Gallup International Association (GIA) na Fidżi aż 93% mieszkańców zadeklarowało, że są szczęśliwi i zadowoleni z życia. Ekonomiczny i gospodarczy rozwój zauważalny jest również na całym świecie, ponieważ w 2015 roku wzrósł ogólny poziom zadowolenia obywateli o 10% we wszystkich krajach, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dlaczego Fidżyjczycy to najszczęśliwsi ludzie na świecie?

Na wyspach Fidżi mieszkańcy żyją bez pośpiechu, nie ma tutaj nieustającej gonitwy za celami zawodowymi, nakładania na siebie obowiązków, które przerastają możliwości i wywołują wiele stresu. Fidżyjczycy żyją z dnia na dzień, są życzliwi wobec siebie, a dobre relacje z rodziną i sąsiadami traktują priorytetowo. Kultura i wieloletnie tradycje są źródłem doskonałej komunikacji i wspólnej zabawy przy dźwiękach bębnów i śpiewie chóralnym. Najważniejszy dla mieszkańców Fidżi jest bliski kontakt z rodzicami i dziadkami, którzy są na wyspach niezwykle szanowani. Ponadto, między puszczami i tropikalnymi lasami, w ukrytych  wioskach bardzo cenione jest zdanie wodza i kapłana.

Na Fidżi mieszkańcy spędzają czas wypoczywając nad brzegiem turkusowych wód, łowiąc ryby w Oceanie, tkając dywany i zbierając kokosy. Podwodny świat daje wiele możliwości dla nurków oraz pasjonatów żaglówek i jachtów.

Lokalni mieszkańcy deklarują, że wszystkie ich podstawowe potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa oraz akceptacji społecznej są zaspokajane. Szacunek, przyjaźń oraz miłość to główne wartości każdego mieszkańca, a otaczająca przyroda i ciepły klimat tylko wzmacniają uczucie przynależności do swojej ziemi. Dlatego Fidżyjczycy to najszczęśliwsi ludzie na świecie. Zarówno dla turystów, jak i rdzennych mieszkańców atrakcją są liczne parki narodowe, fascynująca rafa koralowa oraz wszechobecne palmy, które rzucają cień umożliwiając spokojny wypoczynek i regenerację sił z dala od zgiełku miasta.

1878 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *