Kiedy jechać na Fidżi?

Fidżi to państwo, które składa się z 332 wysp i 500 wysepek. To wyspiarskie państwo położone jest w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Niezwykłe wyspy Fidżi otoczone są pięknymi rafami koralowymi, a ich pochodzenie jest wulkaniczne. Dwie największe wyspy Fidżi to Viti Levu oraz Vanua Levu. Wyspa Viti Levu jest największa, tam też znajduje się stolica kraju oraz najwyższy szczyt Fidżi o wysokości 1324 m. n. p. m – Tomanivi, nazywany także Górą Wiktorii. Zatem kiedy jechać na Fidżi?

Planując wakacje na Fidżi należy się zastanowić kiedy będzie najlepsza pora na nasz wypoczynek. Dobra wiadomość jest taka, że ze względu na to, że Fidżi leży w strefie podrównikowej, w zasadzie cały rok można tam wypoczywać. Jednak można wyróżnić dwie pory roku na Fidżi – okres zimowy i okres letni.
Okres zimowy trwa od maja do października. Wtedy temperatura powietrza wynosi około 27-28 stopni, a temperatura wody 25-27 stopni. Dodatkowo, w tym czasie nie jest bardzo duszno, ponieważ wilgotność powietrza nie jest tak mocno odczuwalna. Dlatego, jeżeli nie jesteście fanami bardzo wysokich temperatur, ten okres będzie dla Was idealny na wakacje na Fidżi. Okres letni na Fidżi trwa między listopadem a kwietniem. W tym czasie temperatury są wyższe niż „zimą”. Temperatura powietrza wynosi 29-31 stopni, a temperatura wody 27-28 stopni. Jednak należy pamiętać, że okresy te nie różnią się tylko temperaturami. W porze letniej występują nie małe opady deszczu, które mogą przerodzić się w tropikalne cyklony. Dlatego pora letnia nie jest najbardziej polecana na wczasy na Fidżi. Miesiącami, w których spotkacie się z najprzyjemniejszą pogodą są czerwiec, lipiec i sierpień.

Gdy zastanawiacie się, kiedy jechać na Fidżi, poza pogodą i porami roku warto również sprawdzić planowane wydarzenia i imprezy. Takie wydarzenia przyciągają wielu turystów, zatem jeżeli nie chcecie ich tłumnie spotkać podczas waszych wakacji, to lepiej omijać terminy z hucznymi imprezami. Z drugiej strony, może podczas sprawdzania kalendarium jakieś wydarzenie tak Was zachwyci, że postanowicie odwiedzić Fidżi właśnie wtedy? Na przykład na przełomie lutego i marca odbywa się święto kolorów – Hindu Holi, któremu towarzyszą huczne i kolorowe wydarzenia. Z kolei 10 października to bardzo ważna data dla wszystkich Fidżyjczyków, ponieważ 10 października 1970 roku Fidżi odzyskało niepodległość. Jest to Dzień Fidżi, który jest szczególnie hucznie obchodzony, odbywają się wtedy spektakle, parady wojskowe, przemówienia i imprezy uliczne. Wydarzeń i imprez jest wiele, dlatego przed wyjazdem najlepiej jest poszukać takich, które będą dla nas najciekawsze.

1611 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *