SERIA TRAVEL Q&A #2 @clayesuiss i jej podróże

Przed Wami kolejna ciekawa rozmowa z serii Travel Q&A, a właściwie jej część z Klaudią, miłośniczką podróży, którą możecie znaleźć na Instagramie jako @clayesuiss. Kolejne części Travel Q&A z Klaudią zostaną opublikowane wkrótce, a teraz poznajcie naszą Travel girl!

Redakcja: Opowiedz o sobie – szczególnie kiedy zaczęłaś podróżować, skąd u Ciebie ta pasja?
Klaudia: Hej! Nazywam się Klaudia i mam 24 lata. Urodziłam się w Polsce aczkolwiek połowę życia mieszkałam we Włoszech (Mediolanie), a aktualnie mieszkam w Londynie. Wydaje mi się, że moja przygoda z podróżowaniem zaczęła się tak naprawdę odkąd byłam małym dzieckiem. Przeżyłam sporo przeprowadzek w moim życiu, nowe otoczenie, kultury, styczność z rożnymi językami. To wszystko w pewnym stopniu sprawiło, że stałam się ciekawa świata. Mówię w 5 językach, więc bardzo chciałam zwiedzić kraje, w których ludzie posługują się tymi językami i od tego tak naprawdę się zaczęło. W wieku 18 lat wyjechałam do Stanów i wtedy zrozumiałam że podróże to moje życie i nie mogę sobie wyobrazić życia na tej cudownej planecie bez zwiedzenia jej całej. Stąd za cel życiowy postawiłam sobie zwiedzenie jak najwięcej się da, zaczynając od najbardziej oddalonych miejsc na Ziemi.

Redakcja: Czym są dla Ciebie podróże?
Klaudia: Podróż dla każdego może mieć unikalne znaczenie. Dla mnie podróże są szkołą życia. Jest takie piękne przysłowie, które powtarzam od małego ‘’Świat to książka, a ci którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę’’. Ja pragnę przeczytać całą przysłowiową książkę i jeszcze do niej dopisać moje przeżycia. Każde chwile, te dobre i te złe w pewnym stopniu mnie kształtują, sprawiają kim się staję, jak patrzę na świat, na ludzi, kreuję moje opinie, światopogląd i sposób w jaki chce widzieć otaczające mnie rzeczy. Bardzo ciekawiła mnie geografia, ale to jest coś innego uczyć się o świecie i nigdy go nie zobaczyć na własne oczy, a pojechać i przeżyć na własnej skórze. Podróże są dla mnie wiedzą, poznaniem siebie oraz niesamowitą przygodą.

Redakcja: Z tego co wiem lubisz ekstremalne i wyjątkowe atrakcje. Czy możesz opowiedzieć o najlepszych jakie przeżyłaś oraz jakie jeszcze masz na swoim Bucket list.
Klaudia: Ekstremalne atrakcje zawsze były na mojej bucket list i jedno z nich udało mi się już spełnić rok temu w Dubaju, a mianowicie skok z samolotu (skydiving) nad słynną palmą. Było to coś o czym tak naprawdę od zawsze marzyłam i powiedziałam sobie, że mój pierwszy skok odbędzie się właśnie w Dubaju i tak się stało. Na pewno będę chciała to powtórzyć jeszcze na Hawajach i Bora Bora, ponieważ tam widoki zapierają dech w piersiach. Udało mi się także pływać z delfinami na Hawajach w oceanie, gdzie było wysokie prawdopodobieństwo agresywnych rekinów i było to jedno z najstraszniejszych rzeczy, które zrobiłam, ale było warto! Na mojej liście jest jeszcze pływanie z rekinami na Polinezji Francuskiej, ale te powinny być bardziej przyjazne dla ludzi. Przynajmniej mam taką nadzieję!

Redakcja: Jaki kraj, który odwiedziłaś był dla Ciebie najciekawszy i dlaczego?
Klaudia: Bardzo ciężko jest mi wybrać tylko jeden kraj, ponieważ każdy kraj, w którym byłam różnił się od siebie i każdy z nich miał coś niesamowitego do zaoferowania. Na pewno Ameryka bardzo przypadła mi do gustu, ponieważ każdy stan rożni się od siebie, ale także Tajlandia, Dubaj i Islandia. Te kraje, mimo, że są kompletnie inne, to każdy z nich sprawił, że się w nim zakochałam. W Tajlandii, ponieważ jest tam bardzo egzotycznie, wspaniała pogoda, cudowna natura i ludzie są niesamowicie mili i pomocni. Ogólnie Azja bije taką pozytywną energią i to jest wspaniałe, że można tam bardzo szybko odnaleźć spokój i harmonię. Dubaj, ponieważ uwielbiam kulturę arabską, jest tam niesamowicie czysto i jest to kraj bardzo rozwinięty, bogaty i ogromnie inspirujący dla mnie. Islandia, z kolei dlatego, że nigdzie nie spotkałam miejsca, które wyglądało dosłownie jak inna planeta. Islandia jest cudowna i warta odkrycia jej piękna oraz zobaczenia niesamowitego zjawiska jakim jest noc polarna.

Oczekujcie na kolejne części rozmowy z Klaudią (Instagram @clayesuiss), a w między czasie zachęcamy do pierwszego wywiadu z serią Travel Q&A z Ewą Zawadą, który znajdziecie tutaj.

920 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *