Najpiękniejsze miejsca Australii

Australia jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Jest to jednocześnie najmniejszy kontynent i jeden z największych krajów na świecie. Z tego powodu Australia oferuje nieograniczone możliwości zwiedzania i podróżowania. Możecie się tu zrelaksować na pięknych plażach jak Bondi Beach, odpoczywać w ekskluzywnych hotelach, odwiedzać wyjątkowe miejsca jak opera w Sydney czy Queen Victoria Market w Melbourne. Przedstawiam Wam najpiękniejsze miejsca Australii.

Wakacje w Australii to doskonała okazja, by w naturalnym środowisku zobaczyć koale, kangury i dziobaki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z uroczymi kuokami na Rottnest Island. Wystarczy wyobrazić sobie bryzę znad oceanu oraz spacerujących surferów ze swoimi deskami aby poczuć klimat miast położonych przy wybrzeżu. Australia jest doskonałym miejscem do nauki surfingu i windsurfingu oraz do nurkowania na największej rafie koralowej na świecie. To po prostu raj dla wszystkich miłośników sportów wodnych.

Uluru, Australia

Z kolei w środkowej części Australii znajdziecie tajemnicze podziemne miasta oraz niezwykłą pustynię, na której znajduje się samotna skała Uluru. W tym miejscu możecie rozkoszować się niesamowitymi widokami podczas wschodów i zachodów słońca, a nocą podziwiać piękne rozgwieżdżone niebo. Koneserzy win również będą zachwyceni Australią. Liczne regiony z winiarniami przyciągają entuzjastów dobrych trunków i oferują spędzenie kilku dni na degustacji lokalnych specjałów.
Możliwości na wakacje w Australii jest tak dużo, że trudno wszystkie opisać. Ze względu na to, że podróż do tego kraju trwa niemalże 2 dni, najlepiej wybrać się tam na nieco dłuższe wczasy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie zobaczyć kilka miejsc podczas Waszej podróży lub zdecydowanie lepiej poznać jedno wybrane miejsce. Jeżeli planujecie wycieczkę do Sydney to zdecydowanie warto zatrzymać się tam na dłużej. Znajdziecie tam wiele znanych atrakcji takich jak Sydney Opera House czy Harbour Bridge, ale również urzekające trasy widokowe wzdłuż wybrzeża, interesującą infrastrukturę miasta i piękne plaże. Ponad to, warto wybrać się na niezwykłe wycieczki w Góry Błękitne, które znajdują się niedaleko Sydney.
Szukając oferty na wyjazd do Australii w jednym z wielu biur podróży, najlepiej jest znaleźć taką, która proponuje wycieczki objazdowe – dzięki temu można poznać wiele ciekawych miejsc podczas wakacji. Ceny mogą być różne, dlatego najlepiej nie zostawiać takiej decyzji na „last minute” tylko z odpowiednim wyprzedzeniem znaleźć idealną dla nas ofertę.

1399 views

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *