kultura fidzi

Na Fidżi żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie

Fidżi to niewielkie państwo wyspiarskie usytuowane na Oceanie Spokojnym, na wschód od Australii. W skład tego kraju wchodzi ponad 330 wysp, które zajmują łącznie powierzchnię zbliżoną do województwa dolnośląskiego.  Świetne warunki atmosferyczne, pozytywne nastawienie do życia oraz egzotyczna rozrywka zarówno w formie sportów wodnych, jak i aktywnej turystyki na lądzie przyczyniły się do tego, że na Fidżi żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie.

Według badań przeprowadzanych każdego roku przez Gallup International Association (GIA) na Fidżi aż 93% mieszkańców zadeklarowało, że są szczęśliwi i zadowoleni z życia. Ekonomiczny i gospodarczy rozwój zauważalny jest również na całym świecie, ponieważ w 2015 roku wzrósł ogólny poziom zadowolenia obywateli o 10% we wszystkich krajach, w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Co wywołuje szczęście u Fidżyjczyków?

Na wyspach Fidżi mieszkańcy żyją bez pośpiechu, nie ma tutaj nieustającej gonitwy za celami zawodowymi, nakładania na siebie obowiązków, które przerastają możliwości i wywołują wiele stresu. Fidżyjczycy żyją z dnia na dzień, są życzliwi wobec siebie, a dobre relacje z rodziną i sąsiadami traktują priorytetowo. Kultura i wieloletnie tradycje są źródłem doskonałej komunikacji i wspólnej zabawy przy dźwiękach bębnów i śpiewie chóralnym. Najważniejszy dla mieszkańców Fidżi jest bliski kontakt z rodzicami i dziadkami, którzy są na wyspach niezwykle szanowani. Ponadto, między puszczami i tropikalnymi lasami, w ukrytych  wioskach bardzo cenione jest zdanie wodza i kapłana.

Na Fidżi mieszkańcy spędzają czas wypoczywając nad brzegiem turkusowych wód, łowiąc ryby w Oceanie, tkając dywany i zbierając kokosy. Podwodny świat daje wiele możliwości dla nurków oraz pasjonatów żaglówek i jachtów.

Lokalni mieszkańcy deklarują, że wszystkie ich podstawowe potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa oraz akceptacji społecznej są zaspokajane. Szacunek, przyjaźń oraz miłość to główne wartości każdego mieszkańca, a otaczająca przyroda i ciepły klimat tylko wzmacniają uczucie przynależności do swojej ziemi. Zarówno dla turystów, jak i rdzennych mieszkańców atrakcją są liczne parki narodowe, fascynująca rafa koralowa oraz wszechobecne palmy, które rzucają cień umożliwiając spokojny wypoczynek i regenerację sił z dala od zgiełku miasta.

485 views

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *